Mitt företag är tvådelad där ena delen är konsultverksamhet och andra delen är egna motionsevenemang.
Konsultverksamheten är fokuserad på projektledning, evenemangsledning, organisations- och affärsutveckling inom evenemangs- och upplevelseindustrin samt inom service- och tjänstesektorn. Fokus är att förenkla, förbättra och utveckla produkter, tjänster, evenemang och organisationer för att möta framtidens krav och förväntningar.
Jag, Annika Knutsson, är en projektledare som älskar evenemang. Att utveckla, planera och genomföra evenemang dit folk kommer för att själva utföra en aktivitet eller beundra och inspireras av andra är fantastiskt och en enorm drivkraft.
Jag älskar också struktur och genomtänkta processer. Att få strukturera ett komplext evenemang eller hjälpa ett evenemang eller en organisation att optimera sina processer för att utveckla verksamheten är för mig mycket stimulerande och tillfredsställande och också det jag strävar efter att erbjuda mina kunder.